билкибилкибилки - бял равнецбилки - мащерка
          
  НАРОДНА МЕДИЦИНА (билколечение)
    
     

               

 
За мен

Народна медицина Карта на сайта За контакти
 
Заболявания





Народна медицина (билколечение)  при 
Рак на маточното тяло
(рак на матката)







С какво помагам при рак на маточното тяло
Помагам при рак на маточното тяло прилагайки билки за пиене, които са приготвени по наша стара наследствена изпитана във  времето билкова рецепта.


Причини за появата на рак на маточното тяло
Понятието рак на матката е сборно понятие, което включва в себе си данни за две различни и напълно обособени локализации на рака - рак на маточната шийка и рак на маточното тяло. Според мястото, където раковият тумор започва своето развитие, се различават : рак на парциото /когато раковият тумор изхожда от областта около външния отвор на цервикалния канал/; рак на цервикалния канал /когато туморът започва да се разраства от цервикалния канал/. Наследствеността не играе особена роля в генезата на рака на маточната шийка. Вероятно има известна връзка между, появата на рака и климактеричното преустройство на женския организъм. Възръстта оказва влияние върху локализацията на рака - интрацервикалните карциноми са по-чести у възрастните жени. Ракът на шийката се среща по-често при раждали жени.
                                                                                           



Процес на развитие на рак на маточното тяло
Карциномът на порциото започва обикновено в задната устна и от там, където става преход на плоския епител /състои се то клетки, подредени в няколко слоя - бива еднослоен, многослоен, ......., и жлезист/  в цилиндричен.
В по-напредналите стадии карциномът на порциото се среща в следните форми: екзофитна /папиломатозна/, възловата, инфилтративна и язвена. Екзофитният карцином, който достига най-големи размери, се подхвърля много често на некроза. Инфилтративната форма обикновено завършва с разязване, но язвената форма може да се наблюдава и като първична проява. Карциномът на порциото чрез инфилтративен растеж напредва по съседство към параметриите, към влагалищните сводове и тялото на матката. По-късно туморният процес когато напусне очертанията на матката, той обхваща пикочния мехур, тазовите стени и ректума. Прорастването на параметриите довежда до блокиране на уретерите, с което се създават условия за възникване на уросепсис - най-честата причина за смърта на тези болни. От голямо значение са метастазите, настъпващи по лимфен път. На първо място те  обхващат параметралните лимфни възли, а след това и лумбалните, хопогастралните и останалите лимфни възли. Метастазите по кръвен път, засягат най-често черния дроб, белите дробове и костите.

Карциномите на цервикалния канал са жлезисти и произхождат от епителите на ендоцервикалните клетки. В общи линии растежните и метастатичните качества на цервикалния карцином не се отличават от онези на рака на порциото. В началото на своето развитие ракът на маточната шийка протича безсимптомно. Първият симптом на рака на маточната шийка е по-обилното бяло течение. То се явява като резултат от разпадането на раковите клетки и може да бъде различно по количество и вид. Има обаче и форми на рака, при които може въобще да липсва течението. Бялото течение е симптом на най-различни заболявания и се среща много често, така че жените привикват да гледат на него като на обикновено явление и докато то не е много силно и миризливо, не му обръщат достатъчно сериозно внимание. При напредващо разпадане на карциномната тъкан течението изменя своя характер - става по-обилно, кафеникаво, гнойно и зловонно. Това се дължи на разпадането , на примеса от кръв и на участието на бактериите. Практически най-важният от първите симптоми е кръвотечението - около 85%.  Явява се като метрорагия /кръвотечение което няма нищо общо с менструацията/. Резултат е разрушителни процеси, на повръхностно разпадане на раковите клетки. Характерно за него е, че е контактно. Поради лесната наранимост на раковата тъкан на порциото се явяват контактни кръвотечения и при леки травми, като например преминаване на твърди изпражнения при запек, промени в кръвното налягане при вдигане на тежести или усилена работа, при промивки, гинекологично изследване и особено при полови сношения. Тези кръвотечения са резултат от разкъсването на малки кръвоносни съдове, които са разположени по повръхността и имат тънки, възпалително изменени и трошливи стени. Обикновено кръвотечението при рак на маточната шийка е оскъдно, но продължително, повтарящо се често. Наблюдават се обаче всички преходи  - до най-тежки кръвозагуби. Рядко някои жени се оплакват от  болки в кръста още от началото на заболяването. Трудно е да се определи дали тази болка има пряка връзка с раковото заболяване. Някои от по-късните симптоми - въпреки че общото състояние е сравнително добро, оплакванията се увеличават. Наред с кръвотечението и кръвенистото течение поради натиска и врастването на тумора в нервите се явяват отначало слаби, а по-късно постепенно увеличаващи се до нетърпимост болки, които се излъчват към крака от засегнатата страна. При напреднала инфилтрация пикочният мехур не може да се изпразва напълно.
С инфилтрация назад към ректума се появяват редица смущения - на първо място запек, който се дължи на страха от болки при дефекация.






билкибилки - бял равнецбилки - глухарчебилки - мащерка